8. den měsíce

 1. Tento den se naučíte řídit pomocí koncentrace na následky událostí.
  Představte si, že sedíte u jezera a sledujete závodní člun. Před ním je voda klidná a za ním vznikají vlny. Vlny jsou následkem pohybu člunu.
  Podívejme se na list rostoucí na stromě. Tento list může být považován za následek existence stromu.
  Přihrnuly se mraky a první kapky deště spadly na zem. Dešťové kapky mohou být považovány za následek existence mraku. Okolo nás existují četné příklady. Vyberte si jakýkoliv jev a koncentrujte se na jeden z jeho následků. Zároveň mějte na paměti potřebnou událost. A ta se stane. Tato metoda řízení je velmi efektivní. Pomáhá změnit minulé události.
 2. Koncentrace na sedmimístnou číselnou řadu: 1543218;
  Koncentrace na devítimístnou číselnou řadu: 984301267.
 3. Vidíte, že nekonečnost linky číslice osm v sobě spojuje ty světy, se kterými jste se již setkali v průběhu předchozích sedmi dnů. A když se váš svět spojí se všemi světy, uvidíte, nakolik jste radostní ve své duši, natolik je svět různorodý. Když vnímáte každou část světa jako všeobecnou radost, uvidíte, že radost je věčná, stejně jako je věčná hojnost a v tomto stavu společné radosti pozvednete ruce nahoru a uvidíte poselství Boží hojnosti, které vás volá k věčnosti. Uvidíte věčnost tam, kde je. Uvidíte věčnost tam, kde není.
  Uvidíte věčnost tam, kde byla vždy a vy budete tvůrcem věčnosti tam, kde není z pohledu jiné osoby. Když uvidíte věčnost a budete ji tvořit, budete vždy věční ve všem, v každé věčnosti a v libovolném světě. Jste tvůrcem podle obrazu a podoby a věčnost vás vytváří podle obrazu a podobnosti. Tvořením věčnosti budete tvořit sami sebe. Tvořením sebe sama můžete vytvořit věčnost, takže věčnost může vytvořit další věčnost a stejně jako Stvořitel vytvořil všechno současně.

(Text nově revidován 27. 1. 2020 podle ruského  originálu Грабовой Г. П. Методы концентрации, vydaného r. 2014 nakladatelstvím EHL Development Kft., Maďarsko, GRIGORI GRABOVOI ®, © Грабовой Г.П., 2001)