Grigorij Petrovič Grabovoj a novináři, 2004

Následující úryvek byl přeložen z webu ПОЧЕМУ ОНИ НЕ БЕРУТ ТЕХНОЛОГИИ? ПУСТЬ ТОЖЕ УПРАВЛЯЮТ ДУХОВНЫМ СВЕТОМ… Часть 2 (livejournal.com)

„… Proto je důležitost těla v existující civilizaci obecně výsadou rozvoje dalších generací: měly by si velmi vážit fyzického těla. Pak budou dávat méně příležitostí pro vývoj situací, kdy může být tělo například zničeno. A z tohoto hlediska jsem vzděláním také matematik a ještě zde jakoby kladu logicky hledisko řízení: pokud existuje alespoň jeden logický stav, který umožňuje zachránit lidstvo, tak jej uvádím prostě jako na úrovni logického řízení.
Proto zde, řekněme to takto, existuje pojem karmy: Mám karmu řízení. Mimochodem, tento systém opravdu funguje, jako karma spásy – tam je jiný systém souvislostí, tam zkrátka dochází v příčinných souvislostech k nahromadění jakýchsi negativních událostí. Je potřeba prostě dostat se do mnohorozměrné oblasti, stisknout jeden bod a nastupuje řízení spásy. Při té příležitosti karma – člověk jakoby očišťuje karmu kvůli spáse druhého. To je vše. Jestli se chce někdo očistit, pokud se domnívá, že má zatíženou karmu – existuje takový pojem, ať někoho zachrání. Nejjednodušší způsob. Moje know-how.

…Jestliže existuje fyzikální zákon, snažil jsem se ho prověřit; pokud jsem něco zavedl jako zákon, pak jsem ho ověřoval v praxi, to znamená, že jsem udělal opačnou činnost. V zásadě je zde samozřejmě takový jemný rozdíl, že obecně postavení světa je přece jen takové, že materiální realizace – to je stejně hluboká znalost předmětu. A v tomto ohledu můžeme říci, že se koneckonců ve své podstatě právě blížím k takové úrovni jakoby technika, který je opravdu reálně technikem, neboť jsem mnoho let propočítával systémy v Taškentském konstrukčním středisku (ТашКБ), ale který zná jakoby fundamentální smysl, fundamentální podstatu nějakého fyzikálního jevu, který v zásadě umožňuje vymyslet samotnou pozici vývoje tohoto jevu, tedy chápat v kořenovém systému….

…Tedy ve skutečnosti, aby mi byl tento systém užitečný kromě všech těch rovnic, co jsou napsány, našel jsem řídící význam. Čili jednoduše řečeno, viděl jsem neustále matematiku – tedy ne jako například systém nějakých čistě formálních výpočtů, ale jako systém řízení. Často, samozřejmě, v čistém pojetí jde o odtržený systém, tedy je jakoby ve sféře logičtějšího myšlení. Ale velmi často jsem se několikrát přinejmenším v matematice setkal se systémy, které jsou velmi blízké řídicímu systému světa. Ve fyzice může být ten jev možná běžnější, ale v matematice jsou více fundamentální zákony…“

(překlad z ruského jazyka: admin z www.vecnostzivota.cz)